Druhy zpráv ve hře

Ve hře je k dispozici hned několik druhů zpráv a každé z nich slouží k něčemu jinému, respektive liší se hlavně v tom, komu bude adresována. Někdy nechceme, aby zprávu viděli všichni, ale jen jeden, někdy zase, aby ji viděla naše guilda, parta, apod. Veškeré zprávy ve hře se píší přes tzv. chat box, který vyvoláme stisknutím klávesy Enter.


 Chat okno ve hře

Chat okno je rozděleno na dvě části a řadu ovládacích prvků. Na první pohled se může vše zdát složité, ale není tomu tak. Levý sektor slouží k zadání adresáta pro zprávu PM (šeptání), kterou si představíme později. Pravý sektor slouží pro zadání samotného textu zprávy.

1. Normální chat

Tento typ zprávy je nejrychlejší, nejfrekventovanější a nejjednodušší. Po otevření chat okna napište do pravého sektoru text a zprávu odešlete zprávu. Tato zpráva je viditelná pro všechny hráče ve Vašem blízkém okruhu. Při zadání znaku # před zprávu docílíte delšího trvání zprávy.

klasicka2

2. Soukromý chat (PM, šeptání)

Jedná se o zprávu adresovanou konkrétnímu hráči. Text zprávy píšeme do pravého sektoru a v levém sektoru vyplníme jméno adresáta. Pokud chceme, aby byla zpráva hráči zaslána, musíme mít aktivovaný mód "šeptání" (pod klávesou F3).
Pamatujte, že přezdívka adresáta musí být napsána korektně i co se velikosti písmen týče. Pokud hráč není ve hře nebo je na jiném serveru, zobrazí se chybová hláška "Hráč nebyl nalezen."

septani

3. Guild chat

Abychom mohli psát do guild chatu musíme být členem nějaké guildy. Psaní zprávy do guildy je velmi jednoduché, stačí abychom před každou zprávu vložili zavináč. Příklad: "@Toto je ukázka Guild Chatu" Barva guild chatu je zelená.
guild
TIP: Zavináč můžeme napsat pomocí kláv. zkratky pravý ALT+V nebo ALT+64.

4. Chat v partě

Abychom mohli napsat do party chatu musíme být členem nějaké party. ( nečekaně ) Psaní do party je bezplatné a barva tohoto chatu je modrá. Jak tedy napsat zprávu do party? Stačí na začátku textu vložit znak "~". Příklad: "~Toto je ukázka Party Chatu".

party
TIP: ~ vytvoříme pomocí  "ALT + 126"

5. Chat v alianci

Jak už název napovídá jedná se o chat mezi dvěmi ( nebo více ) spřátelenými guildami, do tohoto chatu napíšete takto: "@@ Zdravím svou alianci!".

hostguild

6. POST zpráva

POST je druh zprávy, který vidí všichni online hráči ve hře. Tato zpráva je odlišně barevně označená ( modře ) a má před samotným textem napsáno [POST]. Do postu může psát každý kdo má nad 50 lvl a aspoň 20 000 000 zenů v inventáři.  Příklad. /post ahoj . Na nové verzi funguje i příkaz /gpost, který zobrazí zprávu na všech serverech, cena je stejná jako u normálního postu, požadavek na level taktéž.

7. Dopis hráči

Tento málo používaný způsob zpráv je vhodný zejména pro delší zprávy, které chceme hráči poslat a řešíme nějaký problém, obchod, apod. Výhodou je, že hráči dorazí i když je offline. Avšak stejnou fci nabízí i webové rozhraní serveru se Soukromými zprávami. Tento způsob zpráv nalezneme pod klávesou F, kde vybereme možnost napsat zprávu.

8. GM text

GM Text, neboli "psaní na sklo". Takto dokážou psát pouze členové DaemonicMU Týmu. Takto poslaný text se zobrazí všem online hráčům ve hře, zlatým písmem uprostřed obrazovky.  

9. Gens chat

Gens systém má svůj speciálně vyhrazený chat. Tato značně velká výhoda slouží ke komunikaci celého rodu. Výhodou je, že můžete komunikovat i s členy tohoto rodu, kteří nejsou s vámi v guildě a alianci.

Zpráva se v chatu zobrazí šedou barvou, viz. obrázek

Gens chat má svou speciální zkratku, aby jste mohli do tohoto chatu psát, musíte na začátek zprávy přidat znak dolaru "$". Jiný způsob je také přes kombinací altu a numerické klávesnice ALT + 36© 2007 - 2015 Daemu.cz All rights reserverd. MU Online is registrated trademark of Webzen, inc. The wallpaper in the background by darkness.