Herní atributy, alias staty

Každá postava ve hře MU Online může být silnější a silnější. Míru úrovně postavy zastuoují tzv. Herní atributy, nebo také staty. Jedná se o jakési vlastnosti hráče, kterými se vyznačuje a které určují jeho schopnosti a specifikaci. Každá postava má 4 druhy atribut, Lordové (DL/LE) mají i 5. atribut. Za každý level, či reset dostává postava další a další staty k rozdělení, čímž se stává silnější a silnější. Proto sepokročilost hráče určuje levely a resety.

Herní atributy (staty)

1. Síla (Strenght)

Síla určuje způsobené zranění ostatním příšerám, či postavám ve hře. Do síly se vyplatí přidávat svoje body zejména Knightům (DK, BK, BM), či Gladiátorům (MG, DM), kteří používají svůj skill u měče - Power Slash. Například u Wizardů (DW, SM, GM) není do síly efektivní přidávat svoje staty.

2. Obratnost (Agility)

Obratnost určuje sílu útoku a také obranu postavy. Do obratnosti se vyplatí přidávat všem postavám, poněvadž zvyšuje rychlost útočení, nepřímo tedy i sílu útoku a hlavně, obranu postavy. V praxi to znamená, že čím větší Obratnost, tím menší zranění Vám bude útočník způsobovat. Například u Elfů (FE, ME, HE) jejich obratnost zásadně pozměňuje útočné schopnosti. Síla zde nehraje až takovou roli.

3. Vitalita (Vitality)

Vitalita určuje počet životů postavy. V praxi to znamená, že čím více bodů ve vitalitě máte, tím více máte životů a tím pádem vydržíte po delší dobu vzdorovat zraněním. Do vitality se vyplácí svoje body přidávat v menším množství každé postavě. U postavy Rage Fighter je vyjímka, že když přidáváme body do Vitality, navyšujeme tak damage postavy.

4. Energie (Energy)

Energie je atribut velice důležitý a rozmanitý. U každé postavy má jinou funkci. Obecně zvyšuje sílu kouzelného útoku, což znamená, že u Knightů (DK, BK, BM) zvyšuje sílu jak kouzlení, tak i aury na životy (Greater Fortitude), u Wizardů zvyšuje zásadním způsobem jejich útok, poněvadž Wizardi (DW, SM, GM) útočí vpodstatě pouze kouzly. U Elfů (FE, ME, HE) zvyšuje sílu jejich podpůrných aur, u Gladiátorů (MG, DM), kteří využívají svých kouzel (Evil Spirits, apod.) funguje na podobném principu jako u Wizardů. U Lordů (DL, LE) zvyšuje energie sílu jejich kouzel.

5. Command

Command je speciální atribut, který mají k dispozici pouze Lordi (DL, LE), poněvadž mohou využívat Temného koně a Temnou vránu. Command zvyšuje sílu těchto zvířat, potažmo jejich skillů. Command nemá žádný vliv na sílu postavy. Z tohoto důvodu mají Lordi o 100 bodů za reset více.

Kam mám přidávat svoje staty?

Tato otázka zřejmě někdy napadne téměř každého. Každá postava může rozdělovat svoje body do všech atributů, avšak ne každé rozdělení je do stejné míry efektivní. Pojďme si přiblížit, do jakých statů je u každých postav efektivní své body rozdělovat. Zde předkládáme svůj pohled na tuto problematiku, každý hráč svoje staty rozděluje trochu jinak, proto tento článek berte orientačně.

Knighti (DK, BK, BM)

Knighti, jakožto stvoření používající svoji sílu a mrštnost k útoku, se stávají nejefektivnější, když rozdělíte staty hlavně mezi Sílu a Obratnost. Dobré je také část bodů přidat do Energie. Nezapomeňte pár bodů přidat i do Vitality!

Wizardi (DW, SM, GM)

Wizardi, jakžto postavy využívající svých magických schopností, používají zejména kouzla. Proto je efektivní přidávat svoje staty mezi Obratnost, to proto, aby byla postava odolná, a rychlost útoku dostačující, a mezi Energii, která ovlivňuje sílu kouzelného útoku. Nezapomeňte přidat pár bodů do Vitality.

Elfové (FE, ME, HE)

Hráč, který hraje za Elfa, se může rozhodnout hrát tzv. Agility Elfa, nebo Energy Elfa. Agility Elf přidává své body pouze do Obratnosti. Vyznačuje se větším zraněním. Energy Elf, přidává svoje staty do Energie, čímž má velice silné aury. Proto je vítaným členem různých Part, nehledě na to, že Elfové jsou nezbytní k takzvané Char partě, u které jsou expy až 210%. Energy Elf přidává svoje body pouze do Energie, menší část do Agility, kvůli obraně. Také Elfové by neměli zapomenout na pár bodů ve Vitalitě.

Gladiátoři (MG, DM)

Hráč hrající za Gladiátora může hrát tzv. "Na skill", nebo Kouzelného Gladiátora. První varianta znamená, že hráč používá svůj Power Slash (skill u některých zbraní), nebo Fire Slash, popřípadě Twisting Slash. Hráč tedy rozděluje svoje body zejména mezi Sílu a Obratnost. Druhá varianta znamená, že hráč používá svoje kouzla (např. Evil Spirits, Inferno, apod.). V tomto případě hráč rozděluje body mezi Obratnost a Energii. Také Gladiátoři by neměli zapomenout na Vitalitu.

Lordi (DL, LE)

Lordi používají svoje mocná kouzla, nebo své pety. Podle toho také propůjčují svoje staty do příslušných atribut. Obecně je efektivní u Lordů rozdělovat svoje body mezi Sílu, která Lordům propůjčuje tak brutální zranění, a mezi Energii, které ještě zvýší sílu kouzel. Pokud má hráč nějakého peta, tj. Temného koně, či Vránu, zvyšuje sílu těchto zvířat pomocí atributu Command.

Masteři (RF, FM)

Masteři jsou vyjimeční svými silnými buffy. Prakticky je drtící postava, která nezná hranice síly. Exceluje svými kouzly v PvP, ale také i v PvE. U této postavy se damage navyšuje více atributy, převážně přidáváním bodů do vitality, což je pro některé hráče naprostá novinka. Zajímavostí je, že tato postava nemá ruce (gloves), ale své silné pěsti. 

Kolik dostanu bodů za level?

Každá rasa (postava) dostává určitý počet bodů k rozdělení za každý level. Bonusové postavy, tj. Gladiátoři a Lordi dostávají bodů více. Body za level se zvyšují také dokončením 1. Přestupového questu, a 3. Přestupového Questu. Více bodů za level dostanete také v eventech typu Devil Square, Blood Caslte a Chaos Castle V následující tabulce jsou body za level vylíčeny.

 Postava Bez Questů Po 2. Questu Po 3. Questu
Knighti (DK, BK, BM) (Tj. DK) -5 (Tj. BK) - 6 (Tj. BM) - 7
 Wizardi (DW, SM, GM) (Tj. DW) -5 (Tj. SM) - 6 (Tj. GM) - 7
Elfové (FE, ME, HE) (Tj. FE) -5 (Tj. ME) - 6 (Tj. HE) - 7
Gladiátoři (MG, DM) --- (Tj. MG) - 7 (Tj. DM) - 7
 Lordi (DL, LE) --- (Tj. DL) - 7 (Tj. LE) - 7
Masteři (RF, FM) --- (Tj. RF) -7 (Tj. FM) - 7

 © 2007 - 2015 Daemu.cz All rights reserverd. MU Online is registrated trademark of Webzen, inc. The wallpaper in the background by darkness.