Systém obchodování s druhými hráči

Obchodovací systém je jedna z nejdůležitějších součástí celé hry. Když hrajete MU, určitě se dostanete do situace, kdy potřebujete koupit nebo také prodat nějaký předmět. Pomocí obchodování tak můžete vydělat platidla a získat lepší vybavení pro Vaši postavu. Obchodoy se domlouvají přes normální chat ve hře, veřejný chat "Post" a nebo přes Obchodní centrum na diskuzním fóru serveru.

Tipy pro obchodování

Pokud chcete provést nějaký obchod, přinášíme Vám několik tipů:

 • Pokud jste členem guildy, nejprve se zeptejte zde. Členové mnoha guild často prodávají svým kolegům levněji, než ostatním hráčím a některé guildy si tuto skutečnost dokonce kladou jako podmínku.
 • Je výhodné vydat se do míst s velkým výskytem hráčů, zejména pokud nemáte Zeny na napsání zprávy do veřejného chatu. Mezi tato místa patří například Lorencie nebo Norie.
 • Pokud napíšete zprávu s identifikátorem #, bude zobrazena mnohem déle, než normální zpráva a tak nemusíte psát dokola stále to stejné.

 • Při prodeji či nákupu hodnotnějších itemů se vyplatí použít příkaz /post. Tuto zprávu totiž uvidí všichni hráči na daném serveru, jenž jsou ve hře a je větší pravděpodobnost, že seženete kupce/prodejce. Tato funkce je však zpoplatněna 10,000,000 Zeny za zprávu.
 • Pokud potřebujete prodat více předmětů, můžete také využít sekci Obchodní centrum na diskuzním fóru našeho webu. Tato služba nestojí žádná herní platidla.

Zahájení obchodu

Pokud chcete vyzvat druhého hráče k obchodu, použijte příkaz /trade nebo příkaz Obchodování v nabídce příkazů pod klávesou D. Druhému hráči bude zobrazen dialog, zda chce nabídku o obchodu přijmout či odmítnout. Automaticky lze žádosti tohoto typu odmítat příkazem /Requests off.

Samotný obchod

Pokud druhý hráč nabídku k obchodování přijme, oběma se zobrazí spolu s inventářem postavy také druhé okno, a to okno obchodovací. Je rozděleno na dvě sekce, v horní sekci vidíte itemy a jednání druhé strany a spodní sekci ovládáte Vy. Můžete do ní vkládat svoje itemy, Zeny (tlačítko dole uprostřed) a obchod stvrdit a nebo ukončit.
Pokud jste s nabídnutými věcmi druhou stranou spokojeni, můžete obchod stvrdit a dokončit. To provedete stiskem tlačítka ve tvaru kolečka v pravém dolním rohu Vaší sekce. To stejné musí udělat i druhá strana. Pak dojde k uzavření obchodu.
V případě, že s nabídkou nesouhlasíte, můžete obchod ukončit stiskem křížku v levém dolním rohu.

 • Obchodovat mohou postavy s levelem vyšším jak 6
 • S obchodem musí souhlasit obě strany
 • Lze obchodovat s většinou itemů kromě quest itemů či speciálních předmětů
 • Do obchodu může naráz vložit posava maximálně 999,999,999 Zenů
 • Odpojením ze serveru se obchod stornuje
 • Pro zdárné dokončení obchodu musí mít obě postavy dostatečné místo v inventáří
 • V případě, že dělá druhá strana podezřelé tahy (například rychlé odmáčknutí potvrzovacího tlačítka), spustí se varovný systém, kdy je možné v obchodě pokračovat až po 10 sekundách

warning

 
  Možná rizika během obchodu

I přes to, že většína hráčů je poctivých, najdou se i takoví "hráči", kteří se snaží získat předměty podvodem. Během obchodování proto dávejte mimořádný pozor na celou akci a řiďte se následujícími radami. Předejdete pak zbytečným nepříjemnostem spojeným s podvedením.

 • Vždy se přesvědčte o hodnotě nakupovaného/prodávaného předmětu. Sledujte ceny itemů.
 • Pokud druhý hráč hovoří o nějakém podvodu, jak lze obejít obchod a obohatit obě strany, nevěřte mu. Zejména mu pak nevěřte, pokud Vám říká, abyste manipulovali s kouzly během obchodování. Snadno můžete kliknout na potvrzovací tlačítko, aniž byste to zaregistrovali. Věřit takovým hráčům může opravdu pouze naivní člověk.
 • Pokud prodáváte na více částí, snažte se obchody adekvátně rozdělit. Nedávejte druhému hráči příliš itemů bez toho, abyste dostali něco protihodnotou.
 • Během jakéhokoliv rizikového obchodování a jednání si dělejte screenshoty pomocí klávesy PrtScr na Vaší klávesnici. Po jejím stisku bude pořízena fotografie ze hry, jež se ukládá do složky s klientem hry.


© 2007 - 2015 Daemu.cz All rights reserverd. MU Online is registrated trademark of Webzen, inc. The wallpaper in the background by darkness.