Kde expit, aneb info o mapách

Vážení hráči,

nová verze hry je v plném proudu již nějakou dobu, avšak namůžeme se občas zbavit pocitu, že někteří hráči si pod MU Kontinentem představují Lorencii, Devias, občas Lost Tower a dále Arénu. Po aréně následuje odhlášení a reset na webu serveru. Tahle představa by byla velmi nešťastná, protože celý kontinent pro hráče přináší opravdu hodně různých lokací s lepšími či horšími místy pro expení. Kromě toho se samozřejmě mapy liší úrovní dropu. Obecně platí, že v těch silnějcích mapách padají velmi cenné itemy.

V této souvislosti bychom Vám chtěli představit či připomenout pár tipů, které pro Vás možná budou přínosem:
 

 • Nepodceňujte Crywolf lokaci, jedná se o hodně zajímavé místo pro expení, navíc jako přidáná hodnota je zde zajímavý drop různých cenných věcí včetně materiálu na výrobu Fenrira. Nehledě na fakt, že Crywolf nebývá zdaleka tak přeplněná, jako jiné mapy.
   
 • Ve velmi oblíbené mapě Stadium/Arena jsme upravili některé fleky, tak jak si hráči přáli, abychom poskytli více míst pro expení, které budou pro hráče atraktivní. Objevili se zde mobové z Aidy, kteří jsou jistě lukrativnější jak na expy, tak na drop!
   
 • Lokace Barracks je v hlavách hráčů možná uložena jako místo, kde se plní úkoly spojené s 3rd Přestupovým Questem. I zde ovšem najdeme počet zajímavých "fleků". V současné době máme pro hráče nachystány modifikace některých z nich k lepšímu.
   
 • Velice zarážející je prázdnota a nevyužitost mapy Icarus. Jedná o obrovskou lokaci, kde jsou vytvořeny desítky různých fleků. Mezi nimi se najdou opravdové perly. Nehledě na to, že v Icaru je nastaven principielně hodně zvýhodněný drop cenných itemů. Takovou "nenávštěvnost" si tahle krásná mapa snad ani nezaslouží. Objevte její výhody co nejdířve! Připravujeme změnu, aby byla přístupná již na menším levelu.
   
 • Množství různých fleků najdete v Kalimě. Tato lokace je rozdělena do sedmi různých úrovní, v prvních šesti z nich jsou zajímavé fleky, které opět hráči příliš neokupují. Přitom stačí tak málo. V Lorencii u barmanky zakoupit Lost map s příslušným levelem a pomocí ní vstoupit.
   
 • Využívejte eventy jako jsou Blood Castle a Devil Square. Jedná se o klasické eventy, kde jsou velmi nadstandardní zisky expů z důvodů koncentrace monster. Kromě toho je v těchto eventech posílen drop jewelů a obecně excelentní drop. Dříve hráče odrazovalo obtížnější získání vstupenky. To se však změnilo - vybrané Invisible Cloak's a vstupenky do Devil Square najdete již "hotové" v shopu v Lorencii!
   
 • Nejzásadnější novinku a změnu pro Vás teprve připravujeme. Ta souvisí s lokacemi Swamp of Calmness a Raklion. Některé mapy jsou přímo vybízející k expení, některé jsou v tomto ohledu střídmější. Návštěvníkům to však vynahrazují svým dropem a slouží tedy jako mapy, kam se spíše chodí "huntit" cenné itemy. I v tomto případě je na co se těšit.
   

Největší problém osobně spatřuji v tom, že hráči, kteří již mají potenciál posunout se dále, stále setrvávají v Aréně a Aréně 2. Na jednu stranu to chápeme, protože Stadium je uděláno opravdu velmi štědrým na různé místa pro expení. Na druhou stranu by si měl každý hráč uvědomit, že jde sám proti sobě. Snažili jsme se lokace vytvořit tak, aby na každém resetu byla vidina růstu a posunu do lepších a lepších map. Ty mapy jsou samozřejmě obtížnější, avšak expy z monster i drop jsou ekvivalentně zajímavější. Nehledě na to, že v lepších mapách není takový přetlak a zájem o "fleky". Pokud tedy hráči expí do 100 resů v Aréně, jsou sami prosi sobě.

Více informací o mapách naleznete v MU Rádci -> Herní rozhraní -> Herní lokace, odkaz zde.


Pevně věříme, že i takový článek nebo spíše komentář situace co se této problematiky týče, může některým hráčům poskytnout užitek. Nebojte se experimentovat a zkoušet nové lokace. Pokud budete mít otázky, neváhejte se zeptat vedení či zkušenějších hráčů.© 2007 - 2015 Daemu.cz All rights reserverd. MU Online is registrated trademark of Webzen, inc. The wallpaper in the background by darkness.