X Cash Shop ve hře

Herní rozhraní samo o sobě nabízí množství různých shopů a možností, jak obchodovat. Nejen s NPC, ale i se samotnými hráči. Od poslední season se k nim řadí takzvaný Cash Shop, jinými nazývaný jako X Shop. To proto, že jej najdete pod písmenem X ve hře. V následujících řádcích se podíváme, k čemu slouží, co v něm najdeme a čím se v něm platí.


Jak již bylo zmíněno, Cash Shop je zabudovaný obchod přímo ve hře, dostat se do něj dá pomocí klávesy X. Když obchod otevřeme, uvidíme, že se rozděluje nejen na různé sekce, primárně však funguje paralelně hned na 3 bázích. V Cash Shopu totiž figurují tři následující platidla, kterými lze kupovat za různé ceny různé itemy. Stejně tak jejich způsob získání je odlišný.

 • W Coiny (C)
 • W Coiny (P)
 • Goblin Pointy


1. W Coiny (C)

První z výše uvedených platidel je možné získat od DaeMU Teamu jako výhru v eventu, poděkování za nějakou pomoc a další. Jedná se o platidla, které hráč může získat jako takový bonus ve skutečně různých příležitostech. Sortiment itemů, které lze za tyto W Coiny čerpat, je široký. Dalo by se říct, že je téměř totožný s těmi, které lze pořídit za druhé platidlo, W Coiny (P). Později si představíme i sortiment věcí, které se v tomto Cash Shopu nabízí.
 

2. W Coiny (P)

Následující platidlo je platidlem bonusovým. Dostávají jej hráči jako poděkování za podporu serveru, to znamená, že se dá pořídit za platidla Zlaté. Sortiment se příliš neliší od toho, který je k dipozici za první druh W Coinů. Pokračujte dál a dozvíte se, co vše se v Shopu dá sehnat. Možná Vás ale zajímá, jak jsou na tom ceny tohoto platidla. W Coiny (P) se dají pořídit v následujících tarifech:

 • 1 000 W Coinů (P) = 10 Zlatých
 • 5 000 W Coinů (P) = 40 Zlatých

O W Coiny můžete zažádat standardně skrz centrum žádostí, pro hráče bude připravena i funkce v Control panelu, která automaticky bude body přičítat do systému.


3. Goblin Pointy

Posledním z platidel jsou Goblin Pointy. Tyhle bodíky jsou skutečně atraktivní v tom slova smyslu, že není potřeba žádných JoCů, Zlatých, ani nemusíte vyhrát event ve hře nebo na webu. Stačí, abyste pokořili určité moby ve hře a jako odměnu získáváte právě tyto body. Sekce X Shopu za Goblin Pointy slouží jako drobná podpora hráče, který se vydá ne zcela mainstreamovou cestou získávání bohatství, ale chce být lovcem samotářem, který se vydá lovit potřebné monstra.

Nabízí se otázka, které moby to jsou a kolik bodů dávají? Následující tabulka Vám napoví:

Název moba Počet Goblin Pointů
Erohim 1000
Kundun 7 1000
Lunar Rabbit 15
Medusa 500
Werewolf Hero 10
Hammer Scout Hero 10
Balgass 750
Dark Elf Trainee (Barracks) 500
Death Bone 25
White Wizard 100
Phoenix of Darkness 25
Balrog 5
Golden Goblin 50

Za Goblin Pointy můžete kupovat od různých potřebných věcí, jako jsou Lahve, posílení pro postavu, až po boxy, ze kterých lze získat zajímavé excelentní itemy.


Sortiment v X Shopu

Z výše uvedeného je jasné, že sortiment se za různá platidla liší. V následující sekci bychom ale rádi představili několik málo itemů, které jsou k zakoupení:

 • Vstupenky do libovolného levelu BC, DS, IT, Kalimy a dalších eventů
 • Efektní křídla v podobě miniatury
 • Karty na vytvoření Summonera a Rage Fightera
 • Scrolly na posílení statů postavy (určitá doba trvání), expu nebo dropu
 • Speciální peti do hry
 • Lahvičky na posílení SD, AG, HP a Many
 • Boxy nebo součásti na zpřístupnění boxů, ze kterých lze zíkat různé itemy
Název itemu Popis efektu či účelu
Vault Expansion Certificate Slouží k rozšíření truhly na dvojnásobek
Magic Backpack Slouží k rozšiřování inventáře postavy
Talisman of Luck Zvyšuje % úspěšnosti v Chaos kombinacích (1 - 5%)
RF Character Card Umožňuje vytvoření postavy RF
Summoner Character Card Umožňuje vytvoření postavy SUM
   
Talisman of Mobility Umožní ti přesunout se instantně na definované místo
Talisman of Ressurection Po smrti ti umožňí objevit se na původním míste
Talisman of Guardian Pokud zemřeš jako PK, nebudou Ti padat itemy
Talisman of Item Protection Durabilita itemů bude na nějakou dobu zachována
   
Seal of EXP Zvýšení expů získaných ze zabíjení mobů
Seal of Party EXP Zvyšuje expy získané v rámci party.
Seal of Healing Zvýšení expů ze zabitých mobů a obnovy HP
Seal of Divinity Zvýšení item dropu a obnovy Many
Seal of Sustenance Nebudou přibývat klasické expy, specifické využití
Worn Horseshoe Zvýšení Item dropu ve hře
Statue of Goral Zvýšení excelentní damage
Statue of Hawk Zvýšení critical damage
   
Chaos Card Kombinací u Chaos Card Mastera lze získat itemy, různé druhy Cards s různě atraktivními itemy
Silver/Golden Key Slouží ke kompletaci Golden nebo Silver Boxu
Pet Unicorn Zvyšuje drop Zenů, sbírá Zeny, zvyšuje Defense

DŮLEŽITÉ! Prosíme věnujte pozornost skutečnosti, že funkční je Seal s označením Seal of EXP. Seal of Ascension je bohužel problematická položka v obchodě, která by neměla ani jít pořídit. Nemusí však fungovat korektně, proto prosíme využívejte itemy označené se správným názvem. Prosíme, v případě duplikace itemů v shopu vyberte item, který existuje s označením "OK". Reklamace nemůžeme uznávat.


Jak pořídit itemy?

Je to jeduduché! Zlaté pravidlo platí, není nad to se podívat. Ve hře zmáčkněte klávesu X a uvidíte veškerou škálu možností. Pokud budete mít platidla, můžete item kupovat. U daného itemu si můžete volit různé možnosti. Jak množství, tak trvání itemu. Věnujte prosím vždy dobře pozornost popiskům a cenám itemů. Koupě je závazná a není možné ji anulovat. Není v našich silách hráčům měnit itemy a vracet Coiny či GP jen proto, že se špatně podívali a koupili, co nechtěli.

Při koupení se Vám itemy přesunou do pravého dolního rohu, odkud je můžete teprve využít. Buď je přesunout do inventáře, anebo darovat někomu dalšímu. Systém umožňuje poslat svoji výhodu jinému hráči přes systém dárků přímo pod klávesou X.


Doufáme, že Vás X Shop ve hře zaujme a zpestří Vám zábavu. Někteří se v něm zhlédnou a budou lovit potřebné monstra a za ně získávat ještě další itemy. Je to jen na Vás, jak se rozhodnete! V případě dalších dotazů neváhejte kontaktovat podporu serveru na emailu [email protected]© 2007 - 2015 Daemu.cz All rights reserverd. MU Online is registrated trademark of Webzen, inc. The wallpaper in the background by darkness.